Spotkanie z Joanną Ławicką, autorką książki „Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera”.

Forum Komunikacji i Mediacji serdecznie zaprasza 22.09.2017 o godzinie 16.30  na spotkanie z Joanną Ławicką autorką wydanej w 2016 roku książki „Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera.” Spotkanie odbędzie się w Klubokawiarni Alternatywa 21 przy ul. Mielczarskiego 20 w Częstochowie.

Będzie pretekstem do rozmowy o problemach osób z Zespołem Aspergera i spektrum autyzmu, będzie można również nabyć książkę z autografem autorki.

Od autorki:
„Kim jestem?”, „Co sprawia, że tak ciężko odnaleźć mi się w świecie?”, „Dlaczego nie jestem rozumiany i akceptowany przez innych?” – czy zadawałeś sobie kiedykolwiek takie pytania? Spróbujmy wspólnie poszukać na nie odpowiedzi. One są tylko w tobie, nikt inny ich nie zna i nikt nie może rozwiązać twoich problemów, bo tak naprawdę nic o tobie nie wie. Nikt nie ma prawa robić nic za ciebie. Twoja przeszłość i przyszłość należą tylko do Ciebie.
„Napisałam tę książkę, bo mam podobne doświadczenia do twoich i mogę ci pomóc. Doskonale wiem, jak ważne dla ludzi z zespołem Aspergera jest to, by wiedzieli, jak unikać sytuacji wywołujących cierpienie. Być może właśnie tobie uda się osiągnąć szczęście i sukces bez bólu, który był i jest udziałem wielu dorosłych osób z zaburzeniami rozwojowymi”.
O autorce:
Joanna Ławicka – doktor nauk społecznych, pedagog specjalny, współtwórca Fundacji Prodeste z Opola, od 2012 roku prezes zarządu. Autorka licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich oraz komputerowych gier edukacyjnych we współpracy z PWN. Prywatnie – człowiek z pasją, działa na rzecz rozwoju turystyki i kultury, wychowuje trzy córki. Diagnozę zespołu Aspergera otrzymała w wieku 28 lat